header-photo
post-231

„Jei prieš 30 metų būtume sakę, kad „Bega“ taps tokia, kokia yra dabar, būtume pavadinti superoptimistais“

Palydėdama 2022-uosius metus Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ savo darbuotojams bei jų šeimų nariams surengė jaukų ir nuotaikingą šventinį vakarą Klaipėdos dramos teatre.

Kasmet organizuojami tokie renginiai, kurių metu išreiškiama padėka kompanijos kolektyvui, pagerbiami ilgamečiai, labiausiai kompanijai nusipelnę darbuotojai, – viena ryškiausių ir svarbiausių „Begos“ socialinio gyvenimo tradicijų, puoselėjamų jau daugelį metų.

Šiemet ši šventė buvo išskirtinė dar ir tuo, kad joje, be kita ko, paminėta 1992 metais įkurtos pirmos privačios Klaipėdos jūrų uosto krovos kompanijos „Bega“ 30 metų veiklos sukaktis.

„Jei prieš 30 metų būtume sakę, kad „Bega“ taps tokia, kokia yra dabar, būtume vadinami ne tik optimistais, bet superoptimistais“, - kalbėjo ilgametis kompanijos vadovas, valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis, renginio dalyviams stebint archyvinius vaizdus, kaip buvusi apleista sovietinio kartono fabriko teritorija su įgriuvusiomis krantinėmis virto modernia uosto kompanija, galinčia priimti didžiausius į Klaipėdos uostą atplaukiančius laivus. 

„Kasmet buvo investuojama į kompanijos plėtrą, modernizavimą, krovos procesų automatizavimą, darbo sąlygų gerinimą, aplinkosaugą ir kt. Nebuvo metų, kad neatidarytume naujo terminalo, nepastatytume naujo sandėlio, krovos linijos, neįsigytume naujo įrenginio ar technikos. Be galo esu dėkingas visiems kompanijos darbuotojams, tikrai esu laimingas dirbdamas kartu su Jumis jau daug metų. Neabejoju, kad esame stipriausia, geriausia, preciziškiausia komanda. Mes šiandien turime sukūrę tokius terminalus, kurie stebina čia apsilankančius net ir didžiųjų Europos uostų, su kuriais mes iš esmės konkuruojame dėl krovinių, atstovus“, - sakė A. Kuzmarskis.

Anot jo, 2022-ieji buvo išskirtiniai savo iššūkiais, kai metų pradžioje nutrūko tiek tranzitinių, tiek kai kurių lietuviško eksporto ir importo krovinių srautai. Tuomet teko įdėti daug pastangų, sprendžiant kaip kompensuoti praradimus ir išlaikyti kompanijos darbo ritmą.

„Vis tik metus palydime šiek tiek optimistiškesnėmis nuotaikomis. Tam tikra dalimi pavyko perorientuoti veiklą, pasiūlyti naujų, papildomų paslaugų. Tai leido įgyvendinti priemones, skirtas darbo vietų išsaugojimui, darbuotojų motyvavimui“, - sako A. Kuzmarskis.

2022 metų kompanijos investicinė programa dėl minėtų iššūkių taip pat turėjo būti peržiūrėta, tam tikrų projektų įgyvendinimas nukeltas į ateitį. Vis dėlto ir šiemet pavyko užbaigti kai kuriuos didesnius darbus – pastatytas modernus unikalios konstrukcijos birių produktų sukaupimo sandėlis, įrengtas ir pradėtas eksploatuoti pirmasis toks uoste ledo tirpiklio terminalas, kuriame vykdoma ne tik krova ar distribucija, bet, maišant komponentus, - galutinio produkto gamyba.

Atsidėkojant „Begos“ darbuotojams ir jų šeimoms už šiemet nuveiktus darbus, jiems tradiciškai padovanotas ne tik nuotaikingas renginys, bet ir skirtos kasmetinės kalėdinės premijos, įteiktos dovanos švenčių stalui. Šventinio vakaro metu atskirai pagerbti bei apdovanoti dešimt, dvidešimt ir – pirmą kartą – trisdešimt metų „Begoje“ išdirbę darbuotojai.

Nuotraukų galerija:

Grįžti į naujienų sąrašą