header-photo
post-140

Įteikti „BEGA“ inicijuoti apdovanojimai aktoriams

Gegužės 20 d. Klaipėdos teatro aktorėms Reginai Šaltenytei ir Renatai Idzelytei buvo įteikti apdovanojimai "Mūza", kuriuos įsteigė jūrų krovinių kompanija "Bega".

Nuo šių metų kompanija "Bega" tapo Klaipėdos dramos teatro mecenatė. Uosto kompanija įsipareigojo per trejus metus teatro veiklai skirti 30 tūkst. eurų. Dalis paramos skiriama profesionaliajam scenos menui plėtoti, kita dalis - asmeniškai konkretiems uostamiesčio teatralams, kuriuos išrenka ir apdovanojimams teikia Klaipėdos dramos teatro bendruomenė.

Specialiai sudaryta komisija, kuriai vadovavo teatro vadovas Tomas Juočys, pirmojo po rekonstrukcijos Klaipėdos dramos teatro sezono laureatėmis paskelbė R. Šaltenytę ir R. Idzelytę.

Apdovanojimai_Muzos_Saltenyte_BEGA

R. Šaltenytė jau 37-erius metus dirba uostamiesčio teatre, per tą laiką yra sukūrusi daugiau nei 70 įsimintinų vaidmenų, iš kurių pusė – pagrindiniai. Ji pagerbta už nuopelnus profesionaliam scenos menui, atsidavimą profesijai bei ryškiausius 2015-2016 metų teatrinio sezono darbus.

R. Idzelytė – jaunosios teatro kartos atstovė, kurią komisija išskyrė kaip vieną sparčiausiai augančių profesionaliai. Šiemet ji sukūrė pagrindinį vaidmenį režisieriaus Povilo Gaidžio premjeroje "Kalėdos Kupjelų namuose".

Apdovanojimai_Muzos_Idzelyte_BEGA

Abiem laureatėms buvo įteiktos 1000 eurų premijos bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas "Mūza". Šio skulptoriaus bronzinės skulptūros "Mūzos" nuo 1990 metų puošia Klaipėdos dramos teatro fojė ir jau yra tapę teatro simboliais. Būtent jų fragmentas - ranka, laikanti kaukę - buvo perkeltas į teatro kūrėjams skirtus apdovanojimus "Mūza".

Muza_Klaudijus_Pudymas

"Klaipėdiečiai ilgai laukė, kol teatras sugrįš į savo istorinius namus. Pagaliau tai įvyko, teatro pastatas puikiai rekonstruotas ir įrengtas, dabar gražų interjerą nuolat reikia užpildyti tokiu pačiu gražiu meniniu turiniu. Kūrybiniu atžvilgiu teatro kolektyvui tai puikiai sekasi, tačiau nauji pastatymai reikalauja nemažai investicijų.

Mes savo darbuose taip pat daug investuojame, kuriame darbo vietas, užtikriname nemažai daliai klaipėdiečių pragyvenimo šaltinį. Norime, kad tie žmonės, kurie įsitvirtino šiame mieste ir nesiruošia niekur išvažiuoti, čia turėtų ne tik darbą, bet ir visavertį poilsį, turiningą kultūrinį, socialinį gyvenimą. Todėl prisidedame prie to, kad šis puikus teatras galėtų kurti, statyti spektaklius, kviestis režisierius, aktorius, gaminti įspūdingas dekoracijas ir džiuginti visus čia gyvenančius bei dirbančius žmones, taip pat ir miesto svečius.

Kita vertus, ne paslaptis, kad mūsų šalies kultūros, meno darbuotojams reikėtų didesnio finansinio stabilumo. Todėl prieš pasirašant mecenavimo sutartį su teatru, "Begos" kolektyvas pagalvojo kad, ko gero, reikėtų prisidėti ne tik prie paties teatro galimybių išplėtimo, bet ir skatinti jo kūrėjus, padėkoti už jų atsidavimą šiai profesijai ir publikai. Taip ir gimė mintis įsteigti "Mūzos" apdovanojimus.

Tikimės, kad nuo šiol kasmet šios „Mūzos“, patekusios į talentingiausių, labiausiai atsidavusių teatro kūrėjų rankas, bus jiems dar palankesnės, o mūsų prisidėjimas suteiks teatralams bent kiek daugiau kūrybinės laisvės", - sako kompanijos "Bega" generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Apdovanojimai_Muza

"Gyvename labai dinamiškame pasaulyje, kur verslo sėkmės sąlygos darosi vis sudėtingesnės. Tik patys toliaregiškiausi verslininkai supranta, kad tautos, valstybės pamatas yra kultūra. Ir tik tie, kuriems rūpi šios vertybės išdrįsta remti meną. Didžiuojamės, kad kompanija "Bega" tapo teatro šeimos nare", - apdovanojimų „Mūza“ įteikmo ceremonijoje Klaipėdos dramos teatre kalbėjo šio teatro vadovas Tomas Juočys.

Grįžti į naujienų sąrašą