header-photo
post-142

Kompanijos „BEGA“ vadovas apdovanotas L. Stulpino medaliu

Jūros šventės proga surengtame iškilmingame Jūrininkų vakare pagerbti šios garbingos profesijos atstovai, o iškiliausiesiems įteikti reikšmingi apdovanojimai.

Garbingu kapitono Liudviko Stulpino medaliu šiemet apdovanoti buvęs Susisiekimo ministras Jonas Biržiškis ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Aloyzas Kuzmarskis.

Šis apdovanojimas skiriamas tik už ypatingus nuopelnus Lietuvos vandens transportui ir jūrų pramonei. Medalio steigėja – Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerija. Liudviko Stulpino vardo apdovanojimo medalio komplektą sukūrė ir pagamino Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija.

Medalis ir miniatiūra pagaminti iš aukso, sidabro ir juvelyrinio stiklo emalio. Pirmieji L. Stulpino medaliai įteikti 2014-iais.

Jūrininkų vakaras – kasmetinis tradicinis renginys, suburiantis šimtus jūrinės, uosto bendruomenės atstovų, kuriems skiriami šilčiausi žodžiai ir padėkos už sunkų ir atsidavimo reikalaujantį darbą.

„Lietuva didžiuojasi savo uostu, stiprinančiu mūsų valstybę! Jūs esate šios stiprybės dalis. Tai jūsų nuopelnas, kad krovos apimtys Klaipėdoje didėja, kad viso pasaulio vandenyse plaukioja laivai su Lietuvos vėliava, kad juose ir kitose šalyse dirbantys mūsų šalies jūrinės veiklos specialistai yra puikiai vertinami“, - vakare buvo perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės atsiųstas sveikinimas.

„Noriu visiems čia esantiems padėkoti, kad Lietuva – jūrų valstybė, kad Klaipėdos uostas didina krovos apimtis“, - jūrinei, uosto bendruomenei dėkojo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pabrėžė, kad Klaipėda yra iškilus jūrinis miestas bei uosto ekonominę ir socialinę reikšmę.

„Tai ne tik transporto mazgas, kur susisiekia krantai tarp Rytų ir Vakarų, bet ir vienas didžiausių darbdavių“, - kalbėjo ministras.

A. Kuzmarskis yra vienas iš Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „BEGA“ steigėjų ir jau beveik 25-erius metus vadovauja šiai uosto įmonei kompanijai, yra jos valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius.

A.Kuzmarskis daug pastangų ir energijos skiria ne tik savo vadovaujamos kompanijos, bet ir viso uosto plėtrai, jo patrauklumo bei konkurencingumo didinimui. Siekdamas sutelkti daugiau dėmesio krovos kompanijų probleminių klausimų sprendimui, norėdamas stiprinti Lietuvos jūrų transporto ir tranzito sistemos vaidmenį bei įvaizdį tarptautinėje arenoje, A.Kuzmarskis 1999 m. inicijavo giminingų įmonių susibūrimą į Lietuvos jūrų krovos kompanijų vieną asociaciją.

Krovos kompanijų vadovai, vertindami A.Kuzmarskio iniciatyvą bei ryžtą efektyviai ginti uosto komplekso interesus, konstruktyviai atstovauti uosto sektoriui visuose lygmenyse, 14 metų, nuo pat asociacijos įkūrimo iki 2013 m., rinko jį Lietuvos jūrų krovos kompanijų asociacijos prezidentu.

Per šiuos metus A.Kuzmarskis, sudarė prielaidas surasti bendrą tarpusavio supratimą tarp visų krovos kompanijų vadovų, bendromis jėgomis ieškoti galimybių tobulinant bei stiprinant Lietuvos jūrų uosto sektorių, išgryninti krovos įmonių specializaciją. Šie faktoriai turėjo ir turi ypač daug teigiamos įtakos konkurencingos ir techniškai pajėgios Lietuvos jūrų transporto ir tranzito sistemos formavimui.

Grįžti į naujienų sąrašą