header-photo
post-161

Kompanijos „Bega“ dovana miestui - „Alėjos knyga“

Rugsėjo 14 d. Klaipėdos Martyno Mažvydo alėjoje atidengtas dar vienas meniškai apipavidalintas  suoliukas, kuris vainikavo Klaipėdos pramonininkų asociacijos inicijuotą socialinį projektą. Kūrinį „Alėjos knyga“ miestui savo veiklos 25-erių metų jubiliejaus proga padovanojo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.

Iš spalvoto granito ir nerūdijančio plieno pagaminta atversta "Alėjos knyga" – menininkų Romualdo ir Aro Martinkų kūrinys. Jis pasakoja pirmosios pėsčiųjų alėjos Klaipėdoje istoriją ir pristato meninių objektų autorius bei mecenatus.

"Šis kūrinys – prasminga dovana miestui, minint kompanijos veiklos 25-metį. O tai nėra trumpas laikotarpis. Knyga visada buvo ir liks išminties simbolis, o ši knyga – ypatinga. Ji liudija apie Klaipėdą mylinčius žmones, kurie paliko čia savo pagarbos miestui ženklus", – teigė kompanijos "Bega" valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas pabrėžė, kad mažosios architektūros elementai M.Mažvydo alėją daro dar jaukesnę, ją tarsi sušildo.

"Čia tiek daug visko, bet knygos iki šiol neturėjome", – pastebėjo meras.

Anot jo, prasminga tai, kad "Begos" dovana miestui gyventojams leis ne tik pasigrožėti meno kūriniu, bet ir suteiks progą susipažinti su visais papuošusiaisiais šią erdvę.

Klaipėdos pramonininkų asociacijos (KPA) iniciatyva surengti meninių objektų konkursą ir geriausių kūrinių įgyvendinimui ieškoti mecenatų prasidėjo 2012 m.

KPA administracijos direktorė Jolanta Girdvainė prisiminė, kad prieš penkerius metus, kai menininkus buvo pakviesti siūlyti savo idėjas, svajota apie dešimt meno kūriniais papuoštų suoliukų.

Tvirtinama, kad rezultatai pranoko lūkesčius net keturis kartus.

Grįžti į naujienų sąrašą