header-photo
post-169

„Bega“ prisideda prie ateities inžinierių ugdymo

Antrus metus Lietuvoje įgyvendinama programa „Ateities inžinieriai“ siūlo šalies mokiniams apsilankyti pažangiose įmonėse Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kur jiems pristatomos skirtingos technologinių žinių reikalaujančios profesijos. Šiemet šioje programoje dalyvauja ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.

 „Jaunų žmonių laukia pirmas nelengvas apsisprendimas gyvenime – ką studijuoti. Šiemet, kaip ir pernai, siekiame, kad kuo daugiau moksleivių „prisiliestų“ prie galbūt jų profesija tapsiančios veiklos. Ypatingai džiugina įmonių noras prisidėti prie šios iniciatyvos, parodant būsimiems specialistams, kaip kuriamos programų sistemos, taisomi lėktuvų sparnai ar surenkami aukščiausios kokybės įrenginiai,“ – mano Agnė Gutauskaitė, programos „Ateities inžinieriai“ koordinatorė.

Vienas iš pagrindinių programos tikslų yra moksleivių profesinis orientavimas. Organizatoriai siekia sudominti moksleivius perspektyviomis studijų kryptimis, kurias pasirinkę ir pabaigę pastarieji galėtų tikėtis įdomaus ir gerai apmokamo darbo.

„Universitetai, kolegijos ir profesinės mokyklos turi ruošti specialistus darbo rinkai, o ne emigracijai. Todėl svarbu, kad tiek verslas, tiek švietimo įstaigos, tiek valstybė skatinti jaunus žmones rinktis profesijas, kurios leistų dirbti įdomų ir gerai apmokamą darbą Lietuvoje. Praėjusių metų iniciatyvos sėkmė, atsispindėjusi ir stojimo rezultatuose, rodo, kad jauni žmonės pamažu suvokia šių profesijų paklausą ateityje ir perspektyvas dirbti tokį darbą Lietuvoje veikiančiose įmonėse“, – teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Šiemet „Ateities inžinierių“ programą organizuoja tiesioginių užsienio investicijų plėtros agentūra „Investuok Lietuvoje“ kartu su Klaipėdos ekonominės plėtros agentūra „Klaipėda ID“ ir profesinio orientavimo iniciatyva „būsiu_“.

Prie programos prisijungusi Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ jau priėmė Klaipėdos, Gargždų, Šiaulių gimnazijų grupes, kurios buvo supažindintos ne tik su pagrindine įmonės veikla, krovos procesais, bet ir su krovos technika bei technologijomis, jų kūrimo ir diegimo aspektais, pristatyta kompanijos įgyvendinama geležinkelio lokomotyvų robotizavimo programa ir kt.

Kompanijos „Bega“ personalo politika jau daugelį metų remiasi principu, kad personalo papildymas bei atnaujinimas vykdomas kviečiant  inžinerinių specialybių studentus atlikti praktika, sudarant jiems galimybes likti nuolatiniam darbui bei siekti karjeros. Tokiu keliu į kompaniją yra atėję dauguma dabartinių padalinių bei aukščiausio lygio vadovų, specialistų.  

Grįžti į naujienų sąrašą