header-photo
post-183

Kompanijos „Bega“ kuriama vertė Lietuvos eksportui įvertinta aukščiausiu lygiu

Kovo 18 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybėje įteikti apdovanojimai geriausius eksporto rodiklius praėjusiais metais pasiekusioms įmonėms.

Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos kartu su regioniniais rūmais organizuojamo „Lietuvos eksporto prizas- 2018“ konkurso apdovanojimas šiemet įteiktas ir uostamiesčio įmonei - Klaipėdos jūrų krovinių kompanijai „Bega“. 

Apdovanojimus nugalėtojams įteikė ir sveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis.

Konkursas „Lietuvos Eksporto Prizas“ rengiamas jau aštuonioliktus metus, siekiant plėtoti Lietuvos įmonių pagamintos produkcijos, atliekamų darbų ar teikiamų paslaugų eksportą, vertinti bei viešinti šio proceso tendencijas bei panaudoti tam palankias sąlygas. Konkurso nugalėtojai kiekviename regione išrenkami vertinant įmonių pajamų augimo dinamiką, eksporto apimtis, naujų rinkų rodiklius, žmogiškųjų resursų plėtrą ir t.t. 

„Kompanijos „Bega“ krovos apimtys 2018 m. augo daugiau nei 8 procentais. Tai iš dalies lėmė kasmet kompanijoje sudaromos vis naujos krovos galimybės tiek eksportuotojams, tiek importuotojams, – sakė Lietuvos eksporto prizą Vyriausybėje atsiėmęs kompanijos „Bega“ komercijos direktorius Karolis Kuzmarskis.

- Praėjusių metų pradžioje pradėjome eksploatuoti  pirmąjį Klaipėdos uoste specializuotą cemento terminalą, per kurį eksportuojamas lietuviškas cementas. Jo eksporto apimtys pernai išaugo beveik 25 proc. Taip pat sukūrėme papildomas sąlygas žemės ūkio produktų eksportuotojams, šio segmento pajėgumų plėtrą tęsiame ir šiemet. Investuodami diegiame tik modernias, aplinkai draugiškas technologijas. Pavyzdžiui, krova cemento terminale vyksta visiškai uždaru būdu, be jokio krovinio sąlyčio su aplinka. Vagonų skirstymui įdarbiname kompanijoje pagamintus elektrinius robotus-lokomotyvus, kurie vagonus stumdo į aplinką neišmesdami jokių teršalų“.

Anot K. Kuzmarskio, Lietuvos eksporto prizas – tai puikus įvertinimas kompanijai, jos partneriams už didelį darbą ne tik didinant Klaipėdos uosto konkurencingumą bei Lietuvos pramonės produkcijos eksporto galimybes, bet ir užtikrinant, kad ši plėtra būtų maksimaliai tvari, nekenksminga aplinkai bei kurianti pridėtinę vertę.

Pelnius Lietuvos eksporto prizą, Kompanijos „Bega“ komercijos direktorių Karolį Kuzmarskį pasveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos vadovai

Grįžti į naujienų sąrašą