header-photo
post-209

„Bega“ ir toliau naudoja elektrą iš atsinaujinančių išteklių

Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ jau penktus metus bendradarbiauja su vienu stambiausių nepriklausomų elektros energijos tiekėjų Lietuvoje AB „INTER RAO Lietuva“, valdančių vieną didžiausių vėjo elektrinių parkų Baltijos šalyse bei nuosekliai didinančių investicijas į žaliąją energetiką.

Pagal sutartį su „INTER RAO Lietuva“, kompanija „Bega“ naudoja elektros energiją, pagaminamą iš atsinaujinančių energijos išteklių, ir taip prisideda prie taršos bei klimato kaitą lemiančių veiksnių neutralizavimo, pirminių energijos šaltinių importo ir naudojimo mažinimo, žaliosios energetikos plėtojimo.

Sutartį su „INTER RAO“ kompanija „Bega“ kasmet atnaujina nuo 2017-ųjų ir jau yra susitarta dėl bendradarbiavimo ateinančiais 2021 metais. Šį faktą patvirtina AB „INTER RAO Lietuva“ kompanijai „BEGA“ įteiktas sertifikatas, kuriame pažymima, kad: „Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „BEGA“ naudoja elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių energijos išteklių, yra socialiai atsakinga įmonė, kuriai rūpi aplinka bei jos išsaugojimas“.    

Žinia, kompanija „Bega“ nuo 2016 m. vykdo emisijų mažinimo programą, pagal kurią įmonės eksploatuojami tradiciniai dyzeliniai šilumvežiai keičiami elektriniais robotais-lokomotyvais. Šiuo metu kompanijoje eksploatuojami 4 į tinklą įjungiami ir vienas autonominis elektrinis robotas-lokomotyvas, varomas įkraunama ličio-jonų baterija ir turintis nuosavą 4 kW galios saulės energijos jėgainę. Tai turi ženklią įtaką neigiamo poveikio aplinkai mažinimui. Manevruojant su geležinkelio vagonais  iškrovimo/pakrovimo stotyse uosto terminaluose, sunaudojama ženkliai mažiau energinių resursų bei 100 proc. eliminuojamos kuro degimo proceso generuojamos teršalų - CO2, NOx, CH, SO2, kietųjų dalelių ir kt. – emisijos.

Grįžti į naujienų sąrašą