header-photo
post-215

„Begos“ Technikos skyriaus vadovui – Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklas

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos 30-ties metų jubiliejaus šventiniame renginyje pagerbti labiausiai nusipelnę jūrinės ir uosto bendruomenės atstovai.

Tarp jų – ir Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos „Bega“ Technikos skyriaus viršininkas Antanas Kekys. Jam įteiktas aukščiausias Lietuvos susiekimo sistemos jūrų transporto darbuotojams skiriamas apdovanojimas - Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklas.

Visa darbinė A. Kekio karjera susijusi su Klaipėdos jūrų uostu. 1976 m. baigęs Klaipėdos jūreivystės mokyklą, pradėjo dirbti Klaipėdos jūrų žvejybos uoste elektromontuotoju, po studijų Klaipėdos politechnikos institute – laivų automatikos sistemų derintoju.

Į Klaipėdos jūrų krovinių kompaniją „Bega“ A. Kekys atėjo jai skaičiuojant pirmuosius savo gyvavimo metus, 1995-aisiais, todėl beveik nuo pat pradžių dalyvavo kuriant ir tobulinant Kompanijos telekomunikacijų ir ryšių, apsauginės ir priešgaisrinės signalizacijos, videostebėjimo ir kompiuterinio tinklo sistemas, diegiant naujus technologinius įrengimus, formuojant technines tarnybas.

A. Kekio vadovaujami techniniai KJKK „Bega“ padaliniai ne tik diegia, bet ir kuria modernias žaliąsias technologijas. Nuo 2016 m. „Begoje“ nuosavomis pajėgomis ir resursais kuriami bei gaminami elektriniai robotizuoti lokomotyvai, kurie leidžia eliminuoti sudeginamo kuro emisijas terminaluose vykdant geležinkelio operacijas ir tuo pat metu užtikrinti šių operacijų efektyvumą.

„Už visų tų pokyčių, kurie svarbūs Lietuvai, kaip stipriai jūrų valstybei, stovi žmonės. Tad šiandieną norime padėkoti visiems už jūsų darbą, idėjas ir iniciatyvas, norime padėkoti už Lietuvos, kaip jūrų valstybės, garsinimą pasaulyje bei jūrinių tradicijų puoselėjimą“, - per apdovanojimų ceremoniją kalbėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

„Klaipėdos jūrų uostas buvo, yra ir visada išliks Lietuvos vartais į pasaulį. Neįmanoma pervertinti jo reikšmės mūsų šalies ekonomikai, saugumui, aplinkai ir gerovei. Tai yra pagrindinis šalies ir platesnio regiono transporto ir logistikos mazgas“, - Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos sveikinimą renginio metu perdavė Prezidento vyriausiasis patarėjas Jaroslavas Neverovičius.

Jūrų transporto darbuotojo garbės ženklu apdovanoti KJKK „Bega“ Technikos skyriaus viršininkas Antanas Kekys, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos infrastruktūros direktorius Vidmantas Paukštė, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos direktoriaus pavaduotoja akademinei veiklai Rima Mickienė ir Lietuvos laivų savininkų asociacijos vykdomasis direktorius Gintautas Kutka. Apdovanojimus įteikė susisiekimo ministras Marius Skuodis ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Grįžti į naujienų sąrašą