header-photo
post-224

Tradicija gyva: „Bega“ šeštą kartą įteikė „Mūzas“

Balandžio 15-osios vakarą Klaipėdos dramos teatre surengta tradicinio apdovanojimo, skiriamo šio teatro kūrėjams, teikimo ceremonija. Už  gyvenimo nuopelnus teatrui „Mūza“ įteikta teatro, televizijos ir kino aktorei Reginai Arbačiauskaitei, kita, už kryptingą ir sėkmingą teatro auginimą, –  jo vadovui Tomui Juočiui.

Nuo 2016 m. pagal ilgalaikę sutartį Klaipėdos dramos teatro mecenate tapusi Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“ ne tik finansiškai remia teatro veiklą, bet ir kasmet asmeniškai apdovanoja bei paskatina po du šio teatro kūrėjus.

Nuo „Mūzų“ teikimo pradžios jų laureatais jau yra tapę aktoriai Regina Šaltenytė, Renata Idzelytė, Nijolė Sabulytė, Jonas Baranauskas, Igoris Reklaitis, Linas Lukošius, Rimantas Pelakauskas, Toma Gailiutė, Vaidas Jočys, o taip pat šviesaus atminimo režisierius, ilgametis Klaipėdos dramos teatro meno vadovas Povilas Gaidys.

Šiemet „Mūza“ už gyvenimo nuopelnus teatrui įteikta teatro, televizijos ir kino aktorei Reginai Arbačiauskaitei. Atsiimdama apdovanojimą aktorė neslėpė emocijų: „Tai labai netikėta, esu užklupta ir netekusi amo. „Mūza“ labai graži, esu laiminga – gaunu ją už gyvenimo nuopelnus, bet čia taško nededu – dar noriu daug kartų susitikti su žiūrovais, kartu su kolektyvu dalintis su jais emocijomis ir mintimis“.

Antroji „Mūza“ atiteko teatro vadovui Tomui Juočiui. Ji jam įteikta už didžiulį indėlį kuriant bei puoselėjant stiprų teatrinės kultūros centrą Vakarų Lietuvoje, už pastangas Klaipėdoje formuojant gyvybingą,  šiuolaikišką ir profesionalų teatrą. T. Juočys neslėpė, kad būti pakviestam į sceną jam labai neįprasta ir netikėta; „Teatro vadybininko darbas toks, kad platesnei publikai esu nematomas ir nepažįstamas. Būti įvertinam labai smagu, tai patvirtinimas, kad viskas vyksta gerai. „Mūzą“ man – įvertinimas pačiam teatrui, žinutė, kad žmonėms patinka, tai, ką darome“.

„Mūzų“ laureatams apdovanojimus scenoje įteikęs „Begos“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis padėkojo visam teatro kolektyvui, anot jo, sugebėjusiam sukurti Klaipėdos kultūros ir meno šventovę.

„Reikia pripažinti, kad gyvename labai sudėtingu metu, su gana sunkiomis mintimis, nuotaikomis ir tam tikra nežinomybe. Tačiau norėdami išsaugoti gražias tradicijas, be jokios abejonės, turime ir toliau jas puoselėti. Juo labiau kad teatras yra būtent ta institucija, o teatro kūrėjai – būtent tie žmonės, kurie kaip tik ir gali atkurti bei palaikyti daugelio žmonių dvasinę pusiausvyrą“, – sakė kompanijos „Bega“ valdybos pirmininkas Aloyzas Kuzmarskis.

Nuotraukų galerija:

Grįžti į naujienų sąrašą