header-photo
post-235

Įteiktos „Begos“ inicijuotos „Mūzos“

Tarptautinės teatro dienos minėjimas Klaipėdos damos teatre prasidėjo nuo gražia tradicija tapusių „Mūzų“ apdovanojimų.

Šiais metais kompanijos "Bega" įsteigtų nominacijų laureatais tapo aktoriai Justina Vanžodytė ir Darius Meškauskas.

Atsiimdama apdovanojimą J. Vanžodytė negailėjo gražių žodžių savo kolegoms, „per šiuos metus supratau, kad čia yra žmonių, kurie atveš vaistų, jei sirgsiu, kolegos su kuriais galiu kalbėtis, su kuriais juokiamės ir verkiame. Šiame teatre daug žmonių su kuriais galiu įdomiai kurti, be perdėtos konkurencijos, su džiaugsmu, tai – gražios širdies žmonės“.

D. Meškauskas priimdamas „Mūzą“ prisiminė savo profesorę Ireną Vaišytę, „baigus konservatoriją ji sakė, kad aktoriui svarbiausia, jog būtų reikalingas. Per tiek metų darbo dar supratau, kad aktorius taip pat turi būti suprastas. Tikiuosi, jūs, mieli žiūrovai, mus suprasite“, sakė visoje šalyje teatro mylėtojų atpažįstamas aktorius.

Prieš „Mūzų“ įteikimą išskirtinio pagerbimo sulaukė ir daugiau Klaipėdos dramos aktorių: asmeninius apdovanojimus skyrė net trys klaipėdiečių šeimos. Jolanta ir Jonas Sąlygos sveikino aktorių Vaidą Jočį, Irena ir Valentinas Greičiūnai apdovanojo aktorę Digną Kulionytę, o Birutė ir Kazimieras Vaišvilos dvi aktores – Nijolę Sabulytę ir Renatą Idzelytę.

Jau aštuonis metus gyvuojančią „Mūzų“ apdovanojimo tradiciją inicijavo Klaipėdos jūrų krovinių kompanija „Bega“.  „Mūzos“ nominaciją sudaro kompanijos „Bega“ skiriama piniginė premija bei skulptoriaus Klaudijaus Pūdymo sukurtas mažosios plastikos darbas, atkartojantis nuo 1990 m. Klaipėdos dramos teatro fojė puošiančių to paties autoriaus skulptūrų „Mūzos“ fragmentą. Per šį laiką iš viso išdalinta jau 14 „Mūzų“ statulėlių.

Grįžti į naujienų sąrašą