header-photo
post-241

Kompanijoje „Bega“ iškrautas istorinis krovinys

Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje „Bega“ iš specializuoto laivo buvo iškrautas didžiausias uosto istorijoje vienalytis negabaritinis krovinys – 1500 tonų reaktorius, skirtas naftos perdirbimo ir importo bendrovei „ORLEN Lietuva“ Mažeikiuose.

Tokio dydžio krovinys Lietuvos uoste dar nebuvo kraunamas ir nebuvo vežamas šalies keliais.

Kompanijos „Bega“ generalinis direktorius Laimonas Rimkus teigė, kad bendrovei teko specialiai pasirengti šio krovinio sutikimui, iškrovimui bei išgabenimui.

„Žinoma, visų pirma reikia geros, stiprios krantinės, kad priimtų laivą, kad galėtume iškrauti iš laivo tokį didelį krovinį ir turi būti išvažiavimas. „Bega“ pastangos buvo tikrai didelės – reikėjo atlikti daug inžinerinių skaičiavimų, pamąstymų, alternatyvų paieškų. Atlikome tam tikrus fizinius darbus pačioje krantinėje – buvo sumontuotas apkrovos nuėmimo rampa, kurios masė yra apie 2 tūkst. tonų, buvo įrengtas atskiras išvažiavimas, pasiruošta labai atsakingai“, – sakė L. Rimkus.

Prieš atvykstant specializuotam laivui „Jumbo Jubilee“, kuris atgabeno patį reaktorių, „Begoje“ buvo iškrautas dar vienas laivas, kuriuo buvo atplukdyta reaktoriaus gabenimui skirta įranga.

Gigantiškas krovinys buvo pakrautas ant 88 ašinių linijų tralo, „apauto“ daugiau nei 700 padangų. Kartu su transporto priemone krovinio svoris - apie 2,2 tūkst. tonų, transporto priemonės su kroviniu ilgis - 93 m, aukštis – 10,5 m, o plotis – 6,5 m.

Reaktoriaus gabenimas iš uosto į Mažeikius patikėtas kompanijai „Mammoet Baltic“. Rengiantis krovinio, koks dar niekada nebuvo gabentas Lietuvos istorijoje, kelionei prireikė praplatinti daugiau nei 40 posūkių, praplatinta ir sustiprinta daugiau nei 80 km kelių, rekonstruoti 4 tiltai įrengiant apvažas, įrengtos 6 poilsio aikštelės.

Reaktorius skirtas AB „ORLEN Lietuva“, kuri vykdo didžiausią pastaruoju metu investicinį projektą rekonstruojant ir modernizuojant gamyklą. Ši investicija patvirtina, kad Mažeikių rajone veikianti vienintelė Baltijos šalyse naftos perdirbimo produktų gamykla plečiasi, keičiasi ir toliau darys itin reikšmingą įtaką Lietuvos ir viso Baltijos regiono energetiniam saugumui.

Nuotraukų galerija:

Grįžti į naujienų sąrašą